Świętokrzyski Oddział Okręgowy PCK

Pierwsza pomoc i ratownictwo

zabezpieczenia medyczne, szkolenia pierwsza pomoc, kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy, szkolenia pierwszej pomocy, kursy kpp
Szkolenia pierwszej pomocy Kielce, kurs kpp w Kielcach

Kursy pierwszej pomocy

Świętokrzyski Oddział Okręgowy posiada wykwalifikowaną kadrę instruktorską oraz nowoczesny sprzęt. Takie połączenie zapewnia wysoki standard oraz skuteczne przekazywanie wiedzy i umiejętności. Polski Czerwony Krzyż współpracuje z Globalnym Centrum Referencyjnym ds. nauczania Pierwszej Pomocy, dzięki czemu nasze szkolenia są zgodne ze standardami ustalanymi przez Europejską Radę Resuscytacji oraz Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, a certyfikaty uznawane są w 192 krajach na świecie.

Prowadzimy następujące kursy:

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy to ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy rywalizują ze sobą w 3 etapach – rejonowym, okręgowym, centralnym. Do finału dostaje się 16 najlepszych drużyn wyłonionych w etapach okręgowych(wojewódzkich), które muszą wykazać się znajomościami udzielania pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby Mistrzostw stacjach. Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów i wyglądają bardzo realistycznie. Dzięki temu uczestnicy mogą poczuć się, jak w rzeczywistej sytuacji.

Grupy Ratownictwa

System Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża składa się z 19 wyspecjalizowanych Grup Ratownictwa, rozmieszczonych na terenie całego kraju. Każda Grupa dysponuje wyszkolonymi ratownikami, przygotowanymi do działań w trudnych warunkach (zarówno terenowych, jak i pogodowych), wyposażonymi w odpowiednie środki ochrony osobistej oraz w profesjonalny sprzęt ratowniczy. Standard wyposażenia i umiejętności ratowników jest wspólny dla całego Systemu Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Na terenie województwa Świętokrzyskiego istnieją trzy grupy – w Kielcach, Ostrowcu Św. oraz Sandomierzu. W swojej działalności Grupy zajmują się również zabezpieczeniem imprez.