Przekaż 1,5% podatku na działania pomocowe PCK: KRS 0000225587

dobre dzieciństwo pck wakacje
dobre dzieciństwo pck wakacje
Znak
Znak
Full 1
Full 1
previous arrow
next arrow

AKTUALNOŚCI

Polski Czerwony Krzyż zaprasza do badania „Bezpieczne Domy”

Polski Czerwony Krzyż apeluje o wsparcie najuboższych. Możesz sprawić, źe paczka żywnościowa może trafić do kogoś , kto bardzo tego potrzebuje. Przyłącz się do akcji Wieka Moc. 

Pierwsza pomoc w razie wypadku

Jak ważne jest szybkie udzielenie pierwszej pomocy osobie znajdującej się w stanie zagrożenia życia na antenie TVP3 Kielce mówił nasz ratownik medyczny Michał Krzysiek. Niestey nadal zdarzają się przypadki, że osoby mijają obijetnie miejsce wypadku.

Wielka Moc Pomagania

Polski Czerwony Krzyż apeluje o wsparcie najuboższych. Możesz sprawić, źe paczka żywnościowa może trafić do kogoś , kto bardzo tego potrzebuje. Przyłącz się do akcji Wieka Moc. 

Klub HDK nr 500
W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach odbyła się kolejna akcja HDK.
👉Centrum cyklicznie organizuje akcje honorowego oddawania krwi. 🩸👍

Przy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach prężnie działa Klub HDK Nr 500, na rzecz którego oddano już blisko 3️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ l krwi.
Rocznica katastrofy kolejowej w Chałupkach koło Szczekocin

Pamięć o Karolinie pozostanie zawsze w naszych sercach 🖤🖤🖤

Grupa Ratownictwa PCK Kielce
Miło nam poinformować, że w ramach III edycji programu grantowego „Szychta” realizowanego przez „Kaganek” Fundacja Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria S.A. nasz projekt złożony w kategorii: Rozwój Społeczności Lokalnych o nazwie:
„Wzmocnienie i zwiększenie efektywności działań poszukiwawczych na terenie województwa Świętokrzyskiego poprzez zwiększenie potencjału osobowego i sprzętowego” uzyskał pozytywną ocenę i tym samym został nam przyznany grant na jego realizację w kwocie 7000 zł.

Polski Czerwony Krzyż liderem we wszechstronnej pomocy Ukrainie i uchodźcom

Na przestrzeni ostatnich 2 lat pomoc od PCK otrzymało – w różnych formach – 1,8 mln Ukraińców. Wartość udzielanej pomocy przekroczyła 304 mln zł.

Walentynki w Centrum Integracyjno-Edukacyjnym PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim

„𝐙𝐚𝐤𝐨𝐜𝐡𝐚𝐣 𝐬𝐢ę 𝐰 𝐏𝐂𝐊” – czyli czerwonokrzyskie walentynki po ostrowiecku.
𝟖𝟎 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢𝐚𝐤ó𝐰 ze świetlic środowiskowych, wolontariusze i pracownicy zatańczyli czerwonkrzyską belgijkę. Były pląsy, zabawy, walentynkowe zdjęcia i dużo radości, a na koniec warsztaty hand made dla młodzieży.  

Dbając o bezpieczeństwo uczestników, organizatorzy Pucharu Powstańców Styczniowych zaangazowali ratowników z Grupy Ratownictwa PCK Kielce, ich ambulans oraz quad. Zapewniło to szybką reakcję w przypadku ewentualnych incydentów.
Zawodnicy w trakcie pokonywania kolejnych kilometrów po drodze odwiedzali takie miejsca jak Polana Langiewicza czy Rezerwat Wykus. Biegacze mieli do pokonania dwa dystanse 10 km i 25 km, natomiast rowerzyści zmagali się z trasą o długości 35 km.
Gratulacje dla wszystkich zawodników!

XXVI Szkoła Międzynarodowego Prawa Humanitarnego Konfliktów Zbrojnych

Polski Czerwony Krzyż rozpoczyna rekrutację do udziału w XXVI edycji Szkoły Międzynarodowego Prawa Humanitarnego Konfliktów Zbrojnych. 

Potrzebne Złoto – wystartowała 23. edycja „Gorączki złota PCK”

Rusza 23. edycja ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota PCK”. Tradycyjnie w szkołach, przedszkolach i firmach pojawią się pojemniki do których można wrzucać „złote” monety o nominale 1, 2, 5.

Szkolenie w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce!

W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu poświęconego historii Polskiego Czerwonego Krzyża oraz promocji honorowego krwiodawstwa, które zgromadziło ponad 150 żołnierzy.

105 lat PCK: Pomagamy od początku – bez końca

18 stycznia najstarsza organizacja humanitarna w Polsce – Polski Czerwony Krzyż – kończy 105 lat. Z tej okazji PCK mówi o swojej historii i teraźniejszości. grudnia z inicjatywy ONZ na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Wesołych Świąt!
🎄Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy zdrowia, radości oraz spokoju. Niech te Święta upłyną w miłej, rodzinnej atmosferze, a nadchodzący Nowy Rok przyniesie dużo energii i wytrwałości oraz satysfakcji z pomagania osobom wymagającym wsparcia.
Dziękujemy, że jesteście z nami!
Razem możemy więcej! 🎁❤

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia z inicjatywy ONZ na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Olimpiada Zdrowia PCK z Biedronką

31. edycja Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką to wyjątkowy konkurs, angażujący ponad 17 000 uczestników w promocję zdrowego stylu życia.Wirtualny etap szkolny, we współpracy z Biedronką, testuje wiedzę online, a młodzież organizuje akcje prozdrowotne dla lokalnych społeczności. Nagrodą główną jest indeks na Wydział Nauk o Zdrowiu jednego z uniwersytetów, co dodaje dodatkowego zachęcenia do kontynuowania nauki w dziedzinie zdrowia.

Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża

W dniach 22-26 listopada obchodzimy Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. To wspaniała okazja do podziękowań dla regularnych dawców krwi. 

Jubileusz 65-lecia Promocji Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża

,,Oddając Krew Ratujesz Życie” to hasło towarzyszy działaniom Polskiego Czerwonego Krzyża od 65 lat, od czasu gdy stowarzyszenie zajęło się kompleksową organizacją i promocją honorowego krwiodawstwa oraz uświadamianiem znaczenia krwi w ratowaniu życia  i zdrowia ludzkiego.

HDK PCK tworzą honorowi dawcy krwi i wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża.

Polski Czerwony Krzyż niesie świąteczną pomoc potrzebującym

Od ponad 20 lat PCK prowadzi działania pomocowe pod hasłem: „Zamień głodne, na godne”. W tym roku chcemy: „Zamienić głodne święta, na godne święta”. Polski Czerwony Krzyż – walcząc o godność każdego człowieka – chce pomagać w czasie świąt wszystkim ubogim, chorym i samotnym. Rusza kampania świąteczna PCK pod hasłem #GodneŚwięta.  

Świat potrzebuje więcej Mikołajów!

W tegorocznej kampanii świątecznej Coca-Coli, Polski Czerwony Krzyż jako partner społeczny  organizuje spotkania świąteczne dla osób najbardziej potrzebujących z Polski i Ukrainy, a także zbiórkę paczek żywności wśród konsumentów i pracowników firmy.