Kolej na Pomaganie – Oddaj Krew i Wygraj Nagrody!

Klub Honorowych Dawców Krwi nr 95, działający przy Zakładzie Linii Kolejowych PKP PLK w Kielcach, z radością ogłasza rozpoczęcie akcji „Kolej na pomaganie”. To doskonała okazja, aby honorowo oddać krew i wspomóc dzieci przebywające w świętokrzyskich szpitalach.

Mirosław Kaczmarski, prezes klubu, zachęca wszystkich do udziału w tej szczytnej inicjatywie. W ramach akcji, wśród osób, które w tym tygodniu oddadzą krew, zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.

– Celem naszej akcji jest pozyskanie krwi dla dzieci przebywających w świętokrzyskich szpitalach. Okres wakacyjny jest trudny dla krwiodawstwa, dlatego co roku właśnie w czerwcu organizujemy taką akcję. Podczas ubiegłorocznej zebrano około 40 litrów krwi – mówi Mirosław Kaczmarski.

Akcja „Kolej na pomaganie” to nie tylko zbiórka krwi. Organizatorzy prowadzą również kampanię edukacyjną „Bezpieczny przejazd”

– Chcielibyśmy przestrzec przed przekraczaniem przejazdów kolejowych w miejscach do tego niedozwolonych. Często takie nieodpowiednie zachowanie kończy się tragicznie. Dlatego podczas tej akcji zwracamy uwagę również i na ten aspekt – wyjaśnia Mirosław Kaczmarski.

Zapraszamy wszystkich do Centrum Krwiodawstwa przy ulicy Jagiellońskiej 66 w Kielcach. Razem możemy sprawić, że wakacje staną się bezpieczniejsze i zdrowsze dla potrzebujących dzieci.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *