• – Wakacyjna Kropla Krwi

Okres wakacji jest najtrudniejszym, jeśli chodzi o sytuację służby krwi. Jest to, czas kiedy ma miejsce największa liczba wypadków. Dlatego każdego roku na terenie działania Świętokrzyskiego Oddziału Okręgowego PCK organizowane są akcje poboru krwi, a w prasie pojawiają się artykuły i apele nawołujące do oddawania krwi. Działania te mają na celu zmniejszenie problemu, jakim jest brak najcenniejszego leku.

– Światowy Dzień Krwiodawcy

14 czerwca obchodzony jest uroczyście Światowy Dzień Krwiodawcy. Z tej okazji odbywają się koncerty życzeń w lokalnych mediach, a w prasie ukazują się artykuły i podziękowania za ofiarność dawców krwi. Organizowane są także akcje poboru krwi, prelekcje i pogadanki w szkołach oraz konkursy plastyczne i literackie dla najmłodszych.

– Motoserce

„Motoserce” to cykliczna ogólnopolska akcja zbiórki krwi organizowana przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Głównymi partnerami są Polski Czerwony Krzyż oraz Regionalne Centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Akcja kierowana jest w szczególności do dzieci, dlatego zbiórkom krwi towarzyszy wiele atrakcji: występy zespołów dziecięcych, liczne konkursy dla najmłodszych, pokazy ratownictwa, pokazy motocyklowe oraz koncerty.

– Dni Honorowych Dawców Krwi

Z okazji Dni Honorowych Dawców Krwi odbywających się w dniach 22-26 listopada w Rejonach Okręgu Świętokrzyskiego odbywają się uroczyste spotkania dla krwiodawców. Podczas uroczystości wręczane są odznaczenia państwowe, odznaki „Honorowy Dawca Krwi- Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, Odznaki Honorowe Polskiego Czerwonego Krzyża.

– Turniej Młoda krew ratuje życie

Turniej „Młoda Krew Ratuje Życie” to konkurs, mający na celu:

– wzmocnienie działalności klubów HDK PCK na terenie szkół i uczelni

– utworzenie nowych klubów HDK PCK na terenie szkół i uczelni

– zachęcenie uczniów i studentów honorowego oddawania krwi

– poszerzenie grupy honorowych dawców krwi o młodzież uczącą się

– promocja honorowego krwiodawstwa w społecznościach lokalnych

– integracja szkolnych i uczelnianych środowisk młodzieżowych

ZGŁOSZENIE 2014/2015

REGULAMIN TURNIEJU