• Na skutek niszczycielskiego trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło w ubiegłą sobotę Nepal, setki tysięcy rodzin pozostają kolejną noc pod gołym niebem, obawiając się powrotu do zniszczonych domów, które mogą zawalić się podczas wstrząsów wtórnych.Skala tej katastrofy jest nadal szacowana. Podaje się, że najbardziej dotkniętych zostało 11 wsi i prawie 6 milionów ludzi.

Polski Czerwony Krzyż włączył się w zbiórkę międzynarodową, koordynowaną przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Każdy kto chce pomóc, może wesprzeć działania Czerwonego Krzyża w Nepalu przekazując darowiznę finansową:

nepal-button

Od października 2018r. ruszyła kolejna VI edycja programu „Dziel się Uśmiechem”, w trakcie której odbywają się zajęcia edukacyjne w pięciu województwach w tym w woj. świętokrzyskim, min. w Kielcach. W dniu 8 stycznia, w szkole Podstawowej Nr 33 w Kielcach, w zajęciachczytaj więcej!